Výškové práce

Provádíme běžné stavební a montážní práce, ale i technicky obtížné práce ve výškách pomocí horolezecké zabezpečovací techniky.

Činnosti

 • opravy a nátěry fasád
 • montážní práce
 • natěračské práce
 • opravy nepřístupných střech
 • opravy komínů
 • demoliční práce
 • instalace reklam
 • malování
 • zábrany proti ptactvu
 • vysokotlaké čištění
 • spárování panelových domů a bloků
 • mytí oken výškových domů
 • rizikové kácení stromů

Kvalifikační předpoklady pro práce ve výškách pomocí horolezecké techniky

Práce provádíme za pomocí horolezecké zabezpečovací techniky, pracovníci mají platné osvědčení o odborné způsobilosti k provádění výškových prací pomocí horolezecké techniky ve smyslu vyhlášky ČÚBP a ČBÚ č.324/1990 Sb..

Veškerý zabezpečovací materiál má certifikační značku CE a byl zkoušen v akreditované evropské zkušebně a plně vyhovuje příslušným evropským normám. Comité Européen de Normalization. Dále je schválen UIAA ( Union Internationale des Associations d´Alpinisme ), mezinárodní horolezeckou asociací, která dohlíží na vhodnost a bezpečnost všech výrobků určených pro práci ve výškách.

Používaný zabezpečovací materiál

Používáme lana statická o průměru 11mm s názvem STATIC 11, kde průměr je tedy 11 mm, posuv opletu 0 mm, prodloužení ( 50-150 kg) je 3,2%, srážení je 2%, výrobce Lanex Bolatice, Hlučínská 1/96, 747 23 Bolatice, Czech Republic. Tyto výrobky splňují evropskou normu EN 1891. Riziko narušení lana o ostré hrany eliminujeme použitím chráničů lan.

Dále proti pádu slouží systém ochrany pro zachycení pádu. Tato technika používá prostředky osobního zajištění k bezpečnému zachycení pádu osob bez vážných následků. Používáme tlumiče pádové energie Absorbica , pohyblivý zachycovač pádu – blokant s rukojetí ASCENSION B17 ( R-L), dle EN 567 – normy pro zachycovače pádu. V případě pádu nesmí být pracovník vystaven síle větší než 6kN, což je hranice možného vzniku poranění.

Dále používáme pracovní přilbu ESCRIN ST dle EN 12492 ( norma pro horolezecké přilby ) a postroje pro zachycení pádu a zaujmutí pracovní polohy ROCK EMPIRE SKILL BELT s možným zatížením 15 kN, které vyhovují požadavkům normy EN 358 pro horolezecké postroje.

Karabiny používáme hliníkové a to např. Am´D, WILLIAM, ATTACHE LOCK s vybavením Keylock, které odstraňuje možnost náhodného zaháknutí. Používáme pouze karabiny s pojistkou typu Lock, Ball Lock a Triact. Všechny vyhovují normě EN 12275 pro karabiny.

Pro pohyb po laně dolů používáme samoblokující slaňovací brzdu STOP, která je individuálně přezkoušena EN 341 třída A.

Absolvujeme pravidelně 1x za rok, kontrolu veškerého horolezeckého vybavení. Kontrolu nám zajišťuje firma VASPRA, p.Skalický, Praha 10, která je oprávněna provádět školení a kontrolu.

Fotografická příloha - výškové práce

Kliknutím na fotografii získáte její náhled do nového okna prohlížeče.

výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech výškové práce, protikorozní ochrana, malířské a lakýrnické práce, klempířské práce, montážní práce, realizace střech

česky english deutsch

další aktuality

 Zadejte svou poptávku našich služeb skrze náš web. Je to jednoduché, rychlé a nic Vás to nestojí.

online poptávka

Nabízíme stálé pracovní příležitosti ve stabilní firmě. Pokud chcete vědět více, pak následujte odkaz "volná místa" níže.

volná místa